Sport

Sport

Nis pjesa e dytë Kroaci - Danimarkë

Publikuar më 01 Korrik 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Ka nisur pjesa e dytë ndërmjet Kroacisë dhe Danimarkës, skuadra këto që po synojnë kualifikimin për çerekfinale të Botërorit Rusia 2018.

1 me 1 ishte rezultati i pjesës së parë.


Përfundon me barazim pjesa e parë Kroaci - Danimarkë

Një ndeshje fantastike kanë zhvilluar në pjesën e parë Kroacia dhe Danimarka, me duele e raste të shumta të krijuara.

Goli më i shpejtë i këtij Botërori u shënua nga Jorgensen i Danimarkës, i cili qysh në minutën e parë i dha epërsinë kombëtares së tij, transmeton Koha.net.

Manxhukiq barazoi shifrat në minutën e katërt, për rezultatin e pjesës së parë 1-1.


Dy gola të shpejtë në ndeshjen Kroaci - Danimarkë

Fillim jashtëzakonisht shpërthyer ka pasur ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Danimarkës.

Brenda katër minutave u shënuan dy gola, transmeton Koha.net.

Në minutën e parë Danimarka kaloi në epërsi përmes Jorgensenit, që shënoi pas asistimit nga Delaney, që ka shënuar golin më të shpejtë në këtë botëror.

Megjithatë Kroacia u kundërpërgjigj për mrekulli përmes Mario Manxhukiqit, që shënoi në minutën e katërt.


Kroaci - Danimarkë, formacionet zyrtare

Kroaci dhe Danimarka do të ndeshen mes vete për të siguruar një vend në çerekfinalet e Kampionatit Botëror.

Trajnerët e të dyja skuadrave duan çerekfinalen, kështu që kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira.

Tashmë dihet që fituesi i kësaj ndeshje në çerekfinale do të takohet me Rusinë e cila eliminoi Spanjën pas trilerit të penalltive.