Sport

Sport

"Januzaj favorit për t'u zgjedhur Personaliteti i Vitit në Sport nga BBC"

Publikuar më 02 Korrik 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Gazetari dhe ish-futbollisti Gary Lineker, ka postuar në Twitter një koment sarkastik se Adnan Januzaj është favorit për të fituar çmimin për Personalitetin e Vitit në Sport nga BBC.

"Adnan Januzaj është favoriti i ri për të fituar çmimin e Personalitetit të Vitit në Sport nga BBC", ka shkruar Lineker.

Januzaj aktualisht është pjesë e kombëtares së Belgjikës, që ka siguruar kualifikimin në 1/8 së finales në Botërorin e Rusisë. Ai shënoi një gol shumë të bukur në sfidën e fundit ndaj Anglisë.