Sport

Sport

Barcelona 8-2 Huesca: Notat e lojtarëve, maksimale për Messin

Publikuar më 03 Shtator 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Barcelona fitoi ndaj Huescas në La Liga me rezultat 8-2.

Golat për katalunasit i shënuan Lionel Messi (16?, 61?), Luis Suarez (39?, 90+3?), Ousmane Dembele (48?), Jordi Alba (81) dhe autogol nga Jorge Pulido (24?).

Për mysafirët shënuan Cucho (3?) dhe Alex Gallar (42?).

Më i miri në këtë takim i cili përveç golave dhuroi edhe dy asistime në paraqitjen fantastike të tij.

Pas argjentinasit me notë maksimale u vlerësua edhe Suarez, ndërsa notë të lartë kishin Dembele, Rakitic dhe Alaba.

Për mysafirët më i miri ishte Gallar, por vlerësohet lart edhe paraqitja e sulmuesit italian, Samuele Longo.

Më poshtë keni notat e lojtarëve për të dy skuadrat:

Barcelona:

Huesca: