Sport

Sport

Hendersoni me kontratë të re te Liverpooli

Publikuar më 04 Shtator 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Kapiteni i Liverpoolit, Jordan Henderson, ka nënshkruar kontratë të re me klubin anglez.

28-vjeçari do të jetë pjesë e "Të Kuqve" deri më 2023.

Ai iu bashkua Liverpoolit në vitin 2011 duke kaluar nga Sunderlandi.

Deri tash është paraqitur 284 herë për Liverpoolin dhe ka realizuar 24 gola.