Sport

Sport

Luis Suarez: Real Madrid, i fortë edhe pa Ronaldon

Publikuar më 06 Shtator 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Luis Suarez ka folur për RAC1 për Real Madridin pasi që ata ia shiten fituesin e Topit të Artë, Zonjës se Vjetër

"Largimi i Cristiano Ronaldos? Real Madrid është mbi të gjithë individët, madje edhe pa portugezin, ata mbesin skuadra më e fortë me një trajner shumë të mirqë. I konsideroj ata rivalin tonë kryesor si në Spanjë edhe në Europë".

Real Madrid ka fituar tri ndeshje të La Ligas pas largimit të Ronaldos dhe pavarësisht faktit që Juventusi triumfoi në gjitha ndeshjet në Serie A, Ronaldo ende nuk ka shënuar gol për Bianconeri.