Sport

Sport

Roma fiton thellë ndaj Plzen me rezultat 5-0

Publikuar më 03 Tetor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Edin Dzeko i është kundërpërgjigjur menjëherë Paulo Dybalës së Juventusit, duke shënuar gjithashtu një tregolësh në sfidën që Roma luajti në Ligën e Kampionëve, përballë çekëve të Victoria Plzenit.

Verdhekuqtë fituan me rezultatin e thellë 5-0, ndërsa festivali i golave nisi nga sulmuesi boshnjak dhe u kompletua nga golat e shënuar nga turku Under dhe talenti holandez Justin Cluivert, i cili erdhi vetëm këtë verë te Roma.