Sport

Sport

Napoli mposht Liverpoolin

Publikuar më 04 Tetor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Derbi i sotëm i Ligës së Kampionëve, mes Napolit dhe Liverpoolit, i ka takuar napolitanëve. Derisa pjesa e parë ishte më e balancuar, 45 minutat e fundit i takuan plotësisht Napolit, të cilët arritën të shënojnë në minutën e fundit të kohës së rregullt, me golin e Insigne.

Në takimet tjera, Barcelona ka shënuar fitore bindëse ndaj Tottenham Hotspur me rezultat 2-4, Inter dhe PSV Eindhoven janë 2-1. Atletico Madrid ka mposhtur Club Brugge 3-1. Fitore bindëse ka shënuar edhe Borussia Dortmund, që e ka mposhtur Monacon 3-0.

Rezultatet tjera të Ligës së Kampionëve:

Atletico Madrid 3 – 1 Club Brugge

Borussia Dortmund 3 – 0 Monaco

PSV Eindhoven 1 – 2 Inter

Tottenham Hotspur 2 – 4 Barcelona

Paris Saint Germain 6 – 1 FK Crvena Zvezda

SSC Napoli 1 – 0 Liverpool

Lokomotiv Moscow 0 – 1 Schalke 04

FC Porto 1 – 0 Galatasaray