Sport

Sport

Lazio me Berishën dhe Strakoshën shënoi fitore

Publikuar më 26 Tetor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Lazio e ka mposhtur sonte në Ligën e Evropës Marseille, me rezultat 1-3. Klubi i përfaqësuesve të Kosovës dhe Shqipërisë, Berishës dhe Strakoshës, ka shënuar fitore të merituar, duke e siguruar pozitën e dytë në Grupin H me 6 pikë, kurse grupit i prinë Eintracht Frankfurt me 9 pikë.

Në 12 takimet e  zhvilluar nga ora 21:00, fitore bindëse ka shënuar Villarreal, duke e mposhtur Rapid e Vienes me rezultat 5-0.

Chelsea e ka mposhtur BATE Borisov me rezultat 3-1, ndërsa fitoren më të thellë e ka shënuar Sevilla ndaj Akhisarspor, 6-0.