Sport

Sport

Manchester United fiton kundër Juventusit në minutat e fundit

Publikuar më 08 Nëntor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Manchester United ka arritur të pamundurën, në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kur ka mposhtur Juvetuesin me rezultat 1-2.

Golin e parë e shënoi Ronaldo (65'), por deri sa Juventuesi pati shumë raste të mira shënimi për të rritur epërsinë, erdhi dënimi nga United, Mata (86') barazoi rezultatin, kurse goli i epërsisë për ishullorët erdhi nga autogola e Sandro (90').

Juventus mbetet në pozitën e parë në Grupin H me 9 pikë, i dyti është United me 7 pikë.  United ka vazhduar traditën e fitoreve ndaj Juventusit, pasi në takimet e zhvilluara në Ligën e Kampionëve, tani ka 4 fitore, një barazim dhe një humbje. Juventusi të vetmen fitore e ka shënuar më muajin e kaluar.