Sport

Sport

Zyrtare: River Plate - Boca Juniors luhet më 9 dhjetor në Madrid

Publikuar më 30 Nëntor 2018

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Finalja e dy rivalëve të mëdhenj argjentinas, River Plate dhe Boca Juniors në Copa Libertadores do të luhet më 9 dhjetor në Madrid në stadiumin e Realit.

Kjo ndeshje ishte paraparë të luhej javën e shkuar, por u shty për shkak se tifozët e River Plates sulmuan autobusin e Boca Juniorsit duke lënduar disa lojtarë.

Tani Konfederata e Futbollit e Amerikës Jugore ka njoftuar se do të gjobisë River Platen 400 mijë dollarë për dhunë nga tifozët dhe se ekipi do të detyrohet të luajë dy ndeshjet e ardhshme si vendas pa shikues.

Ndeshja e parë mes dy klubeve në finale kishte përfunduar 2 me 2.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.