Sport

Sport

Marcelo arrin marrëveshje me Juven

Publikuar më 08 Mars 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Marcelo do të largohet nga Real Madridi.

Pas 12 vjetësh qëndrimi në "Santiago Bernabeu", mbrojtësi brazilian ka vendosur të largohet nga "Mbretërit".

Sipas mediave spanjolle, mbrojtësi i majtë ka arritur marrëveshje me Juventusin.

Braziliani pritet të nënshkruajë kontratë katërvjeçare me "Zonjën e Vjetër", dhe pritet të përfitojë rreth 12 milionë euro në sezon, transmeton KTV.

30-vjeçari këtë sezon me trajnerin Solari, ka vetëm 13 paraqitje në La Liga, duke mos qenë i preferuari i trajnerit argjentinas.