Sport

Sport

Pique: Coutinho kushtoi shtrenjtë prandaj pritshmëritë janë të larta

Publikuar më 10 Mars 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Philippe Coutinho nuk është duke kaluar kohë të mirë te Barcelona, por Gerard Pique i ka ofruar mbështetjen e tij, derisa ka thënë se e kupton reagimin e tifozëve ndaj tij, raporton Marca.

Ai thotë se Coutinho u ble për një çmim të lartë, prandaj pritshmëritë për të janë shumë të larta, transmeton Koha.net.

"Coutinho është duke pasur një sezon të mirë. Sigurisht çmimi i tij ishte shumë i lartë prandaj kjo do të se ka pritshmëri më të mëdha për nivelin e performancave të tij. Ato janë ashtu siç janë, duhet t'i pranojmë reagimet e tifozëve sepse ata janë ndjekësit tan por nga brenda ne duhet t'i japim atij mbështetje. Na duhet në më të mirën e tij në fund të sezonin dhe jam i sigurt se do të jetë", është shprehur Pique.