Sport

Sport

Messi thyen rekord me golin nga gjuajtja e lirë kundër Villarrealit

Publikuar më 03 Prill 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Goli i Lionel Messit kundër Villarrealit jo vetëm që e shpëtoi Barcelonën nga humbja, por edhe i ndihmoi argjentinasit ta thyejë një rekord tjetër në botën e futbollit.

Lionel Messi shënoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë në barazimin 4:4 të Barcelonës kundër Villarrealit të martën në La Liga, shkruan Gazeta Express.

Ky ishte goli i gjashtë i nga goditja e dënimit dhe i 32-ti në total në La Liga për Messin.

Messi bëhet futbollisti i parë në top pesë ligat evropiane që i shënon gjashtë apo më shumë gola çdo sezonin ta paktën që prej edicionit 2006/07.