Sport

Sport

Kovaç shkarkohet nga Bayern, pritet të zëvendësohet nga Erik ten Hag

Publikuar më 17 Maj 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Niko Kovaç do të shkarkohet nga Bayern Munich këtë verë, pavarësisht sukseseve të brendshme që mund t'i arrijë me kampionët e Gjermanisë.

'Goal.com' dhe 'Spox' kanë mësuar se gjiganti bavarez ka vendosur të ndajë rrugët me trajnerin kroat.

Ish trajneri i Eintracht Frankfurt, mori drejtimin e Bayern Munich në verën e vitit 2018.

Eliminimi nga Liga e Kampionëve por edhe rezultatet jo shumë të kënaqshme në Bundesligë, pavarësisht se janë lider një xhiro para fundit, kanë bërë që Bayern Munich të shikojnë për alternativa tjera.

Emri më i përfolur për të zëvendësuar Kovaçin është ai i trajnerit të Ajax, Erik ten Hag.

Përndryshe nga Bayern Munich në fund të sezonit do të largohen edhe disa lojtarë, si Franck Ribery, Arjen Robben dhe Rafinha.