Sport

Sport

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi dëshiron të luaj për Gallatasarayn

Publikuar më 02 Qershor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Sipas mediumeve turke dëshira e Vedat Muriqit është të luaj me Galatasarayn. Sulmuesi i Kosovës që pati një sezon të mrekullueshëm në Turqi me Rizesporin, duke shënuar 17 gola dhe 8 asistime, po kërkohet nga ekipe të ndryshme në Evropë.

"Gjyshi im ishte tifoz i Fenerbahçes por kjo nuk do të thotë që unë i simpatizoj ata. Unë dua të luaj për Galatasarayn" i ka thënë Muriqi gazetës Milliyet.

Vlera aktuale e sulmuesit 25 vjeçar është 10 milionë euro.