Sport

Sport

Deklaratat e futbollistëve të Kosovës pas barazimit ndaj Malit të Zi

Publikuar më 08 Qershor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Futbollistët e Kosovës janë ndier të zhgënjyer me barazimin prej 1 me 1 ndaj Malit të Zi.

KTV-së nga Podgorica ka intervistuar disa nga yjet kosovarë, që folën për barazimin ndaj Malit të Zi dhe pritshmëritë për ndeshjen e radhës ndaj Bullgarisë.

Përveç futbollistëve të Kosovës, u intervistua edhe sulmuesi shqiptar i Malit të Zi, Fatos Beqiraj, i cili tregoi se ishte ofenduar nga disa kosovarë para kësaj sifde.

Ai ka kërkuar gjithashtu që politika t'i mbajë duart larg nga sporti, gjersa ka theksuar se Kosovën e pret një ardhme e ndritur.

Më poshtë mund t'i shikoni të gjitha prononcimet.