Sport

Sport

Alvin Karaqi e mbyll me fitore garimin në Minsk, por mbetet pa medalje

Publikuar më 29 Qershor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Karateisti Alvin Karaqi e ka mbyllur me fitore garimin në Lojërat Evropiane Minsk 2019.

Garuesi ynë mposhti medalistin e bronztë të Evropës, malazezin, Nikola Maloviq.

Pavarësisht fitores, humbja në sekondën e fundit nga ukrainasi, Valerii Chobotov, nënkampion bote, inë luftën e dytë, ia mohon kalimin në gjysmëfinale garuesit tonë.

Me dy humbje dhe një fitore, Karaqi përfundoi i treti në grupin B, të kategorisë -84 kg.