Sport

Sport

Kalas pas nëntë vitesh largohet nga Chelsea

Publikuar më 29 Qershor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Tomas Kalas është gati për t'u larguar nga Chelsea dhe të transferohet në Bristol City.

Pas nëntë viteve në klub, Kalas ka bërë vetëm katër paraqitje në ekipin e parë.

26-vjeçarit i ka kaluar më se shumti koha duke qëndruar si rezervë në gjashtë klubet që ka luajtur.

Bristol City e ka mundur konkurrencën e Celticut për ta transferuar qendërmbrojtësin e Chelseat.