Sport

Sport

Nora Gjakova ka arritur që të mposht panamezen Miryam Rober

Publikuar më 12 Korrik 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova ka arritur që të mposht panamezen Miryam Rober. Gjakova ka mposhtur me vazzari panamezen.

Gjakova ka arritur që të sigurojë medaljen e argjendtë dhe garën për të artën në Grand Prix Budapest.

Nora do të ndeshet me Rafaela Silva nga Brazili.

Xhudistët kosovarë po marrin pjesë në Grand Prixin e Budapestit. Kosova është duke u përfaqësuar me pesë garues, katër në konkurrencën e femrave dhe një te meshkujt.

Garueset femra që do të ndeshen sot janë, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova e Distria Krasniqi ndërsa nesër Loriana Kuka, ndërsa në kategorinë e meshkujve Kosova përfaqësohet nga Akil Gjakova. (koha.net)