Sport

Sport

Lëvizje befasuese e Barcelonës, transferon Darmian

Publikuar më 05 Gusht 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Mbrojtësi që nuk po vlerësohet shumë nga Manchester United po kërkohet nga Barcelona

Sipas ESPN, Matteo Darmian mund të transferohet pa pritur në skuadrën katalunase.

Italiani (29 vjeçar), ka luajtur vetëm shtatë herë në Premier Ligë sezonin e kaluar, por me Barcelonën që po kërkon me ngul më një zëvendësues për mbrojtës të majtë dhe po e kanë të vështirë ta gjejnë mund ta transferojnë italianin.

Ai konsiderohet një opsion shumë më i lirë për dallim nga synimet e para të skuadrës siç janë Junior Firpo dhe Philipp Max, si dhe aftësia e tij për të luajtur në dy krahët mund të bëj që ai të transferohet në Angli.