Sport

Sport

Juventusi kërkon Danilon në shkëmbim për Cancelon

Publikuar më 02 Gusht 2019

Artikuj të ngjashëm

Juventusi mendon të kërkojë mbrojtësin anësor brazilian, Danilo, nga Manchester City si pjesë e marrëveshjes së shkëmbimit që Joao Cancelon do ta dërgonte te City.

Manchester City ka kthyer interesimin për Cancelon në ditët e fundit. Krerët e Juventusit fillimisht kishin insistuar të merrnin vetëm para për Cancelon, mirëpo tash janë të gatshëm të shqyrtojnë mundësinë të marrin Danilon në shkëmbim, raportoi "Sky Sport Italia" të enjten.

Danilo 27-vjeçar i ishte bashkuar Cityt nga Real Madridi për 30 milionë euro më 2017 dhe ka fituar dy tituj të Premier Leagues.