Sport

Sport

Arsenali arrin marrëveshje për Tierneyn

Publikuar më 08 Gusht 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Një ditë para mbylljes së afatit kalimtar, Arsenali raportohet se ka arritur marrëveshje me Celticun për transferimin e mbrojtësit Kieran Tierney.

Klubi i Premier Ligës u refuzua dy herë nga kampioni skocez, por BBC raporton se oferta prej rreth 27 milionë eurosh ka qenë e mjaftueshme për arritjen e marrëveshjes për 22-vjeçarin.

Tani lojtari do të niset drejt Anglisë për të nisur negociatat personale dhe për të kompletuar transferimin.