Sport

Sport

Lampard vendos rol të ri për Loftus-Cheek

Publikuar më 23 Gusht 2019

Artikuj të ngjashëm

Frank Lampard po mendon një rol të ri, ndryshe për Ruben Loftus-Cheek në ekipin e tij të Chelseat.

23-vjeçari anglez është duke u shëruar nga dëmtimi, por ai mund ta gjejë veten në një rol ndryshe nga vendi i tij i mëparshëm.

Loftus-Cheek ka luajtur në disa role të mesfushës dhe ndonjëherë në krahë të sulmit, por tani me Lampard mund ta sheh veten në një pozitë të re.

Sipas mediumit britanik The Sun, Loftus-Cheek mund të luajë si një nëntë fals kur ai të jetë plotësisht i aftë.

Lampard po mendon t'i japë mesfushorit një shans për të udhëhequr vijën e parë të sulmit dhe të shtojë një dimension tjetër në sulmin e ekipit.

Tammy Abraham ka startuar në sulm për Chelsean në fillim të sezonit, ndërsa as Olivier Giroud nuk ka treguar formën më të mirë.