Sport

Sport

Milani vazhdon fundosjen, mposhtet edhe nga Fiorentina

Publikuar më 30 Shtator 2019

Artikuj të ngjashëm

Milani ka pësuar humbjen e tretë rresht në Serie A dhe të katërtën në gjashtë xhirot e para.

Skuadra e re që i shkaktoi disfatë Milanit ishte Fiorentina, e cila triumfoi me rezultat 1 me 3.

Pulgar, Castrovilli e Franck Ribery shënuan golat për Fiorentinën, teksa golin ngushëllues për Milanin e shënoi Leao.

Me humbjen e katërt, Milani fundoset në vendin e 16 me vetëm gjashtë pikë pas gjashtë ndeshjeve. Fiorentina ka tetë pikë në pozitën e nëntë.

Image