Sport

Sport

Vazhdon kriza në Real Madrit, mposhtet nga Mallorca 1-0

Publikuar më 20 Tetor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Real Madridi është befasuar në sfidën e udhëtimit te Mallorca. Vendasit arkëtuan pikët e plota përkundër që Reali e dominoi takimin, Mallorca u tregua më efikase, transmeton Koha.net.

Ishte Lago Junior ai që shënoi golin e fitores në këtë takim për vendasit. Ai shënoi në minutën e shtatë të takimit pas asistimit nga Febasi.

"Los Blancos" nuk arritën të gjejnë rrugën e golit në vazhdim, madje në minutën e 74 mbetën me një lojtar më pak në fushë kur Odriozola u ndëhkua me kartonin e dytë të verdhë.

kësaj disfate Reali humb pozitën e liderit dhe tani me 18 pikë mban vendin e dytë. Kurse Mallorca në vendin e 14 ka 10 pik