Sport

Sport

"El Clasico" do të luhet më 18 dhjetor

Publikuar më 28 Nëntor 2019

Artikuj të ngjashëm

Takimi mes Barcelonës dhe Real Madridit është caktuar të luhet të mërkurën më 18 dhjetor.

Data e mëparshme për këtë ndeshje ishte e paraparë të zhvillohej në "Camp Nou" më 26 tetor, por u shty për shkak të situatës politike në Katalonjë, transmeton KTV.

Më pas, u kërkua që ajo të luhet në Santiago Bernabeu, por që u kundërshtua nga të dyja klubet.

Muajin e kaluar, Gjykata Supreme e Spanjës i dënoi nëntë liderë separatistë katalan, me nëntë deri në 13 vjet burgim.