Sport

Sport

Benzema mbetet në Madrid

Publikuar më 23 Nëntor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Real Madridi i ka ofruar kontratë të re Karim Benzemas.

Sipas të përditshmes spanjolle, "Marca", drejtuesit e klubit po synojnë ta bindin sulmuesin të vazhdoj kontratën me madrilenët, transmeton KTV.

Benzemas kontrata me "Mbretërit" i skadon në vitin 2021, përderisa klubi i ka ofruar marrëveshje dy-vjeçare me rritje të dukshme të pagës.

31-vjeçari këtë sezon me "Mbretërit" në 15 ndeshje ka shënuar 11 gola dhe pesë asistime.