Sport

Sport

Hazard: Nuk jam i obsesionuar pas ‘Topit të Artë’

Publikuar më 25 Nëntor 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Hazard do të ishte i lumtur nëse një ditë e fiton 'Topin e Artë'

Është një ndër më të mirët në botë, ka fituar çmime të shumta në Premierligë, por Eden Hazard ende nuk ka arritur të hyjë në meisn e tre më të mirëve për 'Topin e Artë'.

Ai shpreson që para se t'i varë atletet, ta fitojë këtë çmim, por nuk është aspak i brengosur.

"Nëse do të kem një Top të Artë do të më bënte shumë të lumtur, por nuk jam i obsesionuar", tha Hazard për 'La Parisien'.

"Kamq enë gjithmonë djaloshi që luan për skuadër. Kur zbres në fushë, nuk mendoj që të shënoj tre gola dhe të kem më shumë shanse për ta fituar Topin e Artë".

"Ndoshta kurrë nuk do ta kem. Ndoshta do ta fitojë njëherë ose dy. Fillimisht duhet të qëndroj me këmbë në tokë, do të shohim se çfarë do të na sjell e ardhmja".

Hazard ka bërë 12 paraqitje që kur iu bashkua Madridit nga Chelsea gjatë verës, ka shënuar një gol dhe ka dhuruar katër asiste.