Sport

Sport

Unitedi ofron 40 milionë euro për mbrojtësin e West Hamit

Publikuar më 12 Janar 2020

Artikuj të ngjashëm

Drejtuesit e skuadrës së Manchester United raportohet se i kanë ofruar 40 milionë euro West Ham Unitedit për ta liruar mbrojtësin Issa Diop, ka raportuar "The Sun".

United këtë garë duhet ta fitojë përballë dy skuadrave tjetra angleze Chelsea dhe Tottenham, të interesuara po ashtu për francezin, transmeton KTV.

Futbollisti 23-vjeçar këtë edicion ka luajtur në 15 ndeshje në Premier Leaguen angleze, derisa me West Hamin.

Vlera e tij në treg është 35 milion euro, derisa ka kontratë deri në qershor të vitit 2023.