Sport

Sport

Aston Villa arrin në finale të Kupës EFL

Publikuar më 29 Janar 2020

Artikuj të ngjashëm

Aston Villa ka mposhtur Leicesterin 2 me 1 për t'u kualifikuar në finalen e Kupës EFL në Angli.

Targett e Trezeguet realizuan për vendasit, ndërsa Iheanacho shënoi golin e vetëm për Leicesterin.

Takimi i parë kishte përfunduar 1 me 1 dhe Villa kalon tutje me bilanc të përgjithshëm 3 me 2.

Në finale, Aston Villa do të përballet me fituesin e duelit Manchester United - Manchester City. City fitoi ndeshjen e parë 3 me 1, ndërsa ajo e kthimit zhvillohet të mërkurën në Etihad.