Sport

Sport

Futbollisti i Juventusit, pozitiv me Koronavirus

Publikuar më 12 Mars 2020

Artikuj të ngjashëm

Futbollisti i Juventus Daniele Rugani ka dal pozitiv pas testimit të bërë për Koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Klubi i Juventus në profilin e tyre zyrtar.

Klubi i Juventus aktualisht është duke marrë të gjitha masat për izolimin e kërkuar nga ligji, përfshirë dhe nxjerrjen e listës që ka patur kontakte me 25 vjeçarin.

Kujtojmë që bardhezinjtë kanë zhvilluar seancë stërvitore ditën e sotme, ndërsa nuk dihet nëse Rugani ka qenë prezent ose jo.

Vetëm pak më parë Cristiano Ronaldo u largua nga Italia për në Madeira.