Sport

Sport

 • Konfirmohet gjithçka, Adnan Januzaj gjithnjë më pranë Romës Konfirmohet gjithçka, Adnan Januzaj gjithnjë më pranë Romës
  19 Janar 2020 Liverpool nuk dëshiron ta huazojë Xherdan Shaqirin të Roma, kështu që ata po e kërkojnë kosovarin tjetër Adnan Januzaj, shkruan Sportitalia Trajneri i Romës Paulo Fonseca ka konfirmuar sot në konferncë për shtyp se ata më nuk janë në garë për Matteo Politanon pasi që Interi nuk dëshiron shkëmbim të tij me Leonardo Spinazzola.
 • image Higuain, sulmuesi që i feston golat si fëmijë dhe planifikon një akademi unike 18 Janar 2020 Ka diçka fëmijërore në gëzimin e madh të Gonzalo Higuanit pas shënimit të çdo goli. "Disa lojtarë mendojnë se si të festojnë golat, por unë nuk jam i tillë", zbulon Higuain. "Unë...
 • image Arsenali, klub i vështirë për yjet shqiptarë 17 Janar 2020 Shkodran Mustafi është futbollisti i vetëm shqiptar me titull të botës. Ai kishte fituar titullin me Gjermaninë në vitin 2014, ndërsa prej vitit 2016 luan për Arsenalin. Tek Arsenali...
 • image Giroud këtë fundjavë zyrtarizohet tek Interi 16 Janar 2020 Sulmuesi i Chelseat, Olivier Giroud, pritet të zyrtarizohet tek Interi në ditët në vijim, bëri të ditur "RMC Sport" të mërkurën. Francezi do të firmosë kontratë dyvjeçare me...
 • image Kosova futet në ndeshjen më të rëndësishme të saj me seri prej tri humbjeve 15 Janar 2020 Seria prej 15 ndeshjeve pa humbje e ka ngritur Kosovën në nivel dukshëm më të lartë se që ishte gjatë serisë prej nëntë humbjeve rresht. Gjatë serisë pozitive, përfaqësuesja e...
 • image Mustafi gjithnjë e më afër Galatasarayt 14 Janar 2020 Qendërmbrojtësi Shkodran Mustafi pritet që gjatë kësaj jave të prezantohet te skuadra nga Turqia, Galatasaray. Mediumet angleze kanë raportuar të hënën se agjenti i Mustafit është në...
 • image Tottenhami insiston për Gersonin 13 Janar 2020 Tottenhami është duke u interesuar për transferimin e mesfushorit brazilian të Flamengos, Gerson, bën të ditur "Globo Esporte" të dielën. Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, është i...
 • image Unitedi ofron 40 milionë euro për mbrojtësin e West Hamit 12 Janar 2020 Drejtuesit e skuadrës së Manchester United raportohet se i kanë ofruar 40 milionë euro West Ham Unitedit për ta liruar mbrojtësin Issa Diop, ka raportuar "The Sun". United këtë garë...
 • image Federeri do të bëhet "tenisti i parë miliarder" gjatë 2020-ës 11 Janar 2020 Roger Federeri gjatë vitit 2020 do të bëhet miliarderi i parë tenistë. Federeri do të ju bashkohet sportistëve të tjerë miliarder, siç janë Michael Jordan, Tiger Woods, Floyd...
 • image Rënia e madhe e lojtarit të famshëm Arda Turan 10 Janar 2020 E mbani në mend kur Arda Turan ishte një princ i ri i Turqisë në "Euro 2008"? Atëbotë 21-vjeçar, ai marshonte në mesfushë, duke kaluar kundërshtarët me rrotullime dhe duke demonstruar...
 • image Allegri synon postin e trajnerit tek Unitedi 09 Janar 2020 Ish-trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, raportohet se ia ka vënë syrin postit të trajnerit te Manchester Unitedi. Pas pesë sezonesh me tituj kampioni në Itali, ish-trajneri i...
 • image City fiton gjysmëfinalen e parë ndaj Unitedit në Kupën EFL 08 Janar 2020 Manchester City ka mposhtur rivalin e qytetit, Manchester United, në gjysmëfinalen e parë të Kupës EFL. "Qytetarët" fituan 3 me 1 në Old Trafford për të lehtësuar rrugën e kualifikimit...
 • image Griezmann, në përkrahje të kthimit të Neymarit në Barcelonë 07 Janar 2020 E ardhmja e brazilianit Neymar është ende në qendër të vëmendjes të mediave botërore. E përditshmja spanjolle, Mundo Deportivo, raporton se tani edhe Antoine Griezmann ka dalur në...
 • image Piatek në plane të Newcastles 06 Janar 2020 Trajneri i Newcastle Unitedit, Steve Bruce është në bisedime me Milanin për transferimin e sulmuesit polak Krzysztof Piatek, raporton "The Sun" të dielën. Rikthimi i Zlatan Ibrahimoviqit te...
 • image Gerard e huazon Grezdën 05 Janar 2020 Eros Grezda po kalon momentet e tij të fundit në radhët e Glasgow Rangers. Pas problemeve që ka pasur me trajnerin Steven Gerard që sollën edhe degëdisjen e tij nga skuadra e parë tek ajo...
 • image Barcelona apo Real Madrid, cila nga skuadrat ka më shumë gola në histori të La Ligas 04 Janar 2020 Barcelona është duke zvogëluar goldallimin me Real Madridin në vitet e fundit edhe për trofe dhe ata tani janë afër për t'i zënë rivalët e tyre më të mëdhenj edhe në pikëpamje të...
 • image Veton Berisha kërkon kalimin te Vikingu 03 Janar 2020 Sulmuesi Veton Berisha po kërkon me çdo kusht transferimin te Vikingu, por skuadra e Brannit me të cilën ka kontratë deri në fund të vitit 2022 po refuzon një gjë të tillë. Në një...
 • image Ibrahimovic ateron në Milano 02 Janar 2020 Zlatan Ibrahimovic ka ateruar në Milano, ku do t'i kryejë testet mjekësore para se ta kompletojë kthimin në Milan. Ai u prit nga tifozët kuqezinj dhe drejtori i Milanit, Zvonimir Boban në...
 • image Hazard, Salah, Modric – blerjet më të lira më të suksesshme 31 Dhjetor 2019 Goal ka publikuar emrat e 15 futbollistëve të transferuar në dekadën e fundit si më të qëlluarat dhe më të lirat... Eden Hazard, Luka Modric, Mohamed Salah, janë vetëm disa nga emrat...