Sport

Sport

Edhe kampioni i NBA-së nuk do të udhëtojë me SHBA-në në botërorin e Kinës

Publikuar më 13 Gusht 2019

Artikuj të ngjashëm

Pasi më shumë se 30 lojtarë të NBA-së refuzuan të luanin për kombëtaren e tyre të basketbollit sepse kishin punë më të zgjuar sesa të luanin në Kupën e Botës në Kinë (31 gusht - 15 shtator), Gregg Popovich mbeti pa një lojtar që me të vërtetë dëshironte të veshte fanellën e SHBA-së.

Basketbollisti i Toronto Raptors, Kyle Lowry është detyruar që të braktis kampin amerikan shkaku i dëmtimit të gishtit të madh të dorës.

Lojtari kishte pësuar lëndim në serinë gjysmëfinale të Konferencës së Lindjes kundër Philadelphia 76ers gjersa pjesën tjetër të sezonit e ka zhvilluar nën dhimbje të mëdha dhe tani ishte detyruar të kryente një ndërhyrje kirurgjike.