Sport

Sport

Guardiola e do De Rossin?

Publikuar më 24 Maj 2019

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Pep Guardiola po konsideron t'i shtojë Daniele De Rossin stafit të tij teknik te Manchester City.

Mesfushori 36-vjeçar do të largohet nga Roma në fund të sezonit, por nuk ka thënë akoma se ku do të shkojë apo nëse do të largohet përgjithmonë nga futbolli i luajtur.

Ish-lojtari i kombëtares italiane do të ketë shumë oferta kur të largohet nga kryeqyteti, dhe tani "calciomercato" raporton për një interesim të Man City, duke shtuar se Guardiola do ta afronte me kënaqësi, por jo si futbollist.

Guardiola po konsideron t'i shtojë Daniele De Rossin stafit të tij teknik te Manchester City.

Në anën tjetër, Boca Juniors, ka ofertën gati për De Rossin që të vazhdojë të luajë, ashtu si shumë klube në MLS në Amerikë.