Sport

Sport

Ronaldo pritet të barazohet me Messin për Topa të Artë

Publikuar më 07 Dhjetor 2017

Artikuj të ngjashëm

Shiko arkivën e lajmeve

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo pritet që të fitojë Topin e pestë të Artë në karrierën e tij, në një ceremoni që do të mbahet sonte.

Ronaldo sezonin e kaluar i ndihmoi Real Madridit që të fitonte titullin e La Ligas dhe të bëhej klubi i parë që mbron titullin në Ligën e Kampionëve. Për këtë formë të treguar ai pritet të fitojë edhe çmimin që ndahet nga "France Football".

Ceremonia do të mbahet sonte në Kullën e Eiffelit në Paris.