Sport

Sport

 • Arrihet marrëveshje, shkëmbehen Sanchez dhe Mkhitaryan Arrihet marrëveshje, shkëmbehen Sanchez dhe Mkhitaryan
  21 Janar 2018 Henrikh Mkhitaryan ka arritur marrëveshje me Arsenalin dhe do të shkëmbehet me Alexis Sanchez Mesfushori Armen Henrik Mkhitaryan përfundimisht ka arritur marrëveshje për kalimin në Arsenal, shkruan BBC Sport. Në anën tjetër, në Manchester United do të kalojë sulmuesi Alexis Sanchez, që do të përfitojë nga 450 mijë euro në javë.
 • image Rondon i dërgon mesazh emocionues McCarthyt pas lëndimit (Foto) 21 Janar 2018 E gjitha bota e futbollit është në përkrahje të James McCarthy pas lëndimit në ndeshjen mes WBA-së dhe Evertonit. Irlandezi u lëndua aksidentalisht nga Salomon Rondon dhe sulmuesit të...
 • image Bashkimi kërkon lavdinë e humbur 20 Janar 2018 Rikthimi i basketbollistes Ulpiana Emra te Bashkimi ka dhënë sinjale pozitive, pasi kryesia e klubit është mobilizuar për të ndërtuar një ekip që do të synoj rofe këtë edicion. Emra...
 • image Nora Gjakova siguron gjysmëfinalen në Tunizi 19 Janar 2018 Nora Gjakova ka kaluar në gjysmëfinale të Grand Prix që po mbahet në Tunizi duke mposhtur garuesen nga Hong Kongu, Po sum Leung. Në gjysmëfinale Gjakova do të ndeshet me xhudisten e...
 • image Xhudistët kërkojnë medalje në "stacionin" e parë të madh të Majlindës 19 Janar 2018 Në një vend të veçantë, Majlinda Kelmendi ka shënuar suksesin e parë të madh si seniore në rrugëtimin e saj drejt majës së xhudos, shkruan sot Koha Ditore. Ishte turneu Grand Prix që...
 • image Muaji qershor do ta sjell ndarjen mes Zidanes dhe Real Madridit 18 Janar 2018 Kërkesa e Real Madridit për të fituar gjithmonë dhe fjalët e shumta në korridoret e klubit, dërgojnë në një largim të Zinedine Zidanes nga klubi. Ish-futbollisti është duke kaluar...
 • image Chelsea vazhdon tutje në FA Cup, mposht Norwichin në penalti 18 Janar 2018 Chelsea ka arritur të kalojë tutje në FA Cup, duke e eliminuar sot Norwichin, por vetëm pas ekzekutimit të penaltive. Koha e rregullt dhe vazhdimet nuk mjaftuan që skuadra e Antonio Conte...
 • image Shefi i Dortmundit nuk i kupton sjelljet e Aubameyangut 17 Janar 2018 Shefi i Borussia Dortmundit, Peter Stoger, ka pohuar se nuk mund ta kuptojë sjelljen e sulmuesit Pierre-Emerick Aubameyang. Sulmuesi është përjashtuar nga skuadra për arsye disiplinore dhe...
 • image Pritet zyrtarizimi i Walcottit tek Evertoni 17 Janar 2018 Theo Walcott ka kaluar testet mjekësore dhe është pajtuar me kushtet personale te Evertoni, raporton Sky Sports. Walcott është parë në qendrën stërvitore të Everrtonit të martën...
 • image Mkhitaryani afër kalimit tek Arsenali 17 Janar 2018 Henrikh Mkhitaryan pritet të kalojë tek Arsenali nga Manchester Unitedi përkundër paralajmërimeve të agjentit të tij se mund të bllokojë transferimin e Alexis Sanchezit në Old Trafford....
 • image Olimpisti më i dekoruar mungon në Pyeongchang 16 Janar 2018 Olimpisti dimëror më i dekoruar i të gjitha kohërave, norvegjezi Ole Einar Bjoerndalen, nuk do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchang muajin e ardhshëm, pasi nuk...
 • image Skitarja keniase Simader po synon të lërë gjurmë 16 Janar 2018 Skitaret nga vendet e Afrikës duken si risi në Lojërat Olimpike, por ajo nga Kenia, Sabrina Wanjiku Simader, është shumë serioze për karrierën e saj. Simader 19-vjeçare, e lindur në...
 • image Zidane nuk largohet, Reali i ofron kontratë të re 15 Janar 2018 Zinedine Zidane do të vazhdojë të jetë në stolin e Real Madridit edhe për dy sezone të tjera, raporton "AS". Pavarësisht sezonit zhgënjyes dhe diferencës së madhe prej 19 pikëve me...
 • image Procesi shumë i kontestuar i zgjedhjes së ekipit të vitit 15 Janar 2018 Sulmuesi John Oto John me golat e tij është vlerësuar lojtari më meritor që Trepça '89 fitoi titullin e parë të Kosovës në futboll. Por kontributin e tij gjatë vitit të kaluar nuk e...
 • image Zbulohet paga e Messit, shifër rekorde në futboll 13 Janar 2018 Thyerja e rekordeve ka qenë gjithmonë objektivi i Lionel Messit, por numri 10 "blaugrana" këtë radhë është i pari edhe jashtë fushës së blertë. Sipas Football Leaks, për herë të...
 • image Van Dijk: 75 milionë funtet e shpenzuara janë kompliment për mua 12 Janar 2018 Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, ka insistuar se çmimi prej 75 milionë funteve është kompliment për punën që e ka bërë dhe se nuk ndihet nervoz për shumën që klubi pagoi...
 • image Zyrtare: Barcelona nënshkruan me Yerry Mina 11 Janar 2018 Barcelona e ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit Yerry Mina nga Palmeiras. Lojtari ka ardhur për shifrën e 11.8 milionë euro, ndërsa klauzola e tij për ta blerë është 100 milionë euro....
 • image Tare kryeson sondazhin e CdS për drejtorin sportiv më të mirë në Serie A 10 Janar 2018 Cili është drejtori sportiv më i mirë në Serie A? Kjo është pyetja që Corriere Dello Sport u drejton lexuesve të saj në sondazhin e fundit, për të zbuluar mendimin që kanë të...
 • image PSG-ja distancohet nga Dybala 09 Janar 2018 Drejtuesit e ekipit Paris Saint-Germain kanë bërë të ditur se nuk e kanë kontaktuar sulmuesin argjentinas Paulo Dybala për ta transferuar në fund të këtij edicioni. Presidenti i PSG-së,...
Shiko arkivën e lajmeve