Thaçi: Lutemi për të lënduarit dhe familjet e viktimave në Bejrut

Hashim-Thaci-

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkruar në Twitter lidhur me shpërthimin e frikshëm që ka ndodhur sot në Bejrut.

Presidendi Thaçi shprehet se fotografitë nga Bejruti janë tragjike.

Ai thotë se populli i Kosovës bashkëndjen dhe lutet për të lënduarit dhe familjet e viktimave.

Statistikat e fundit të nxjerra nga Libani raportojnë për 50 të vdekur dhe mbi 3.000 të plagosur pas shpërthimit të fuqishëm në kryeqytetin Bejrut.

Shpërthimi në qytetin port pranë një fabrike fishekzjarresh në orën 6 me orën lokale shkaktoi një katastrofë në vend.


Kosova In EU

Kosovain.eu është media online e themeluar në vitin 2009. Qëllimi kryesor ishte dhe mbetet informimi i shpejtë, i paanshëm dhe profesional, si një nga shtyllat kryesore të një shoqërie që aspiron integrimin në familjen evropiane.

Kontakti:

Adresa: Rr. “Shaban Polluzha”, Ndërtesa I, Kati 7, Nr.59, 10000 Prishtinë, Kosovë

Tel: + 383 38 71 77 88

Email: [email protected]


Për ne